22 Aralık 2011 Perşembe

Ben'den bir Dua...


Bu benim kendi duam...Özellikle Kabala ve Mesnevi çalışmalarımdan sonra, bir gün içimden geçenleri kağıda dökerken böyle bir dua bina ettim. Bunu yazdığım kimi arkadaşlarım o kadar çok beğendiler ki, ben de burada sizlerle paylaşmakta sakınca görmedim... Unutmayın, en güzel dua, yüreğinizden dökülen sizin kelimelerinizdir...

"Her şeye gücü yeten Tanrım;


Bana kainata gözlerini yeni açmış bir tomucuğun umudunu ver. Bu sayede, evrendeki her şeye saf gözlerle bakabileyim.


Ruhumun içinde saklayıp da keşfetmem adına bana sunduğun yeteneklerimi gün ışığına kavuşturmamı sağla. Bu sayede, hem insanlara yararlı olabileyim hem de seni övebileyim.


İrademi, aşılmaz surlar kadar güçlendir. Bu sayede, alma arzumu dizginleyebileyim ve ıslahımın önündeki her bir engeli yüreğimdeki azimle aşabileyim.


Bir vakitler parçan olduğumu her gün doğumunda yüzüme yansıyan Işık ile hatırlat. Bu sayede, dünyanın çok sesli kaosunda sükunet içinde kalabileyim.


Güzelliğimi, seneler ile kısıtlamadan, gönlümün paklığı ile pekiştir. Bu sayede, bana bakan Seni görsün ve her birimiz ifşamızda Seni yansıtalım.


Vicdanımın sesi çağlayan gibi aksın ve başka benlikleri de hissedebileyim. Bu sayede, ruhumun asırlık yolculuğunda kainatın bilgeliği her daim korucu kalkanım olsun.


Yaşama arzumu kuvvetlendirip düşüncemin berrak bir su gibi net ve aydınlık olmasını sağla. Bu sayede, sana her vakit arı bir benlik ile dualarımı sunabileyim. Ve dualarım kabul olsun sonsuzluğunun şimdiki sınırlılığında...


Amin."


Yazan: Burcu Aşçı

BURCU AŞÇI
ARALIK 2011
ISTANBUL.