24 Ekim 2012 Çarşamba

An Olive Island: Cunda/ Zeytin Adası Cunda

Zeytin ve zeytinyağı ile ünlü bu ufacık adaya ayak basar basmaz, hayalimdeki balıkçı kasabasına geldiğimi anladım. Tek katlı müstakil evler, her daim taze balığın satıldığı kıyı restaurantları, tarihi manastırı,zeytinyağı kokusu ve meyhaneleri ile sizi kendi büyüsüne çeken bir ada Cunda...

This small island is famous for its olive oil and olives. It is  linked to Ayvalık on the mainland by a causeway; located to Ayvalık, a part of Balıkesir province of Turkey. As I just saw the harbour of Cunda, I realized that it was the same island I had always dreamt of to live in. You are bewitched by its small Greek houses, scent of olive, taverns, restaurants where you can always find fresh fish and history.

So, if you want to visit Turkey, Cunda is one of the places you should go and stay. I think two days are suitable to stay since it is a small island and there aren't a lot of choices to do.

Burcu Aşçı
Ekim 2012
Istanbul.1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bloglar Yarışıyor ile blogunuzla şöhret sahibi olmaya, ödüller kazanmaya hazır mısınız? Bu yılda sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı düzenliyoruz. Başvurularımız 30 Kasım tarihine kadar devam edecektir. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net